2012

Sezonas noslēgums
Apskatīt komentārus


20.10.2012

Sezonas noslēguma sacensības

       Airēšanas sezona tuvojas noslēgumam. Tāpat kā iepriekšējos gados 20.oktobrī Jūrmalā, MSĢ airēšanas bāzē Majoros pulcējās liels skaits airētāju. Šīs sacensības tiek gaidītas un ir mīļas sportistu aprindās. Viņas nav cīņa par čempiona tituliem, bet gan ir interesantas un atraktīvas,  palīdz tuvāk iepazīt vienam otru. Laivā var sēsties liels un mazs, vienā laivā apvienojas jaunības maksimālisms un brieduma gadu gudrība. Pats galvenais, ka šajās sacensībās piedalās visi kam airēšana ir tuva sirdij! Šeit ir iespēja satikt vecos draugus, patīkami patērzēt, atcerēties pa kādam interesantam notikumam iz dzīves!

 Diena bija izdevusies lieliska! Īsti rudenīga. Viss apkārt bija dzirdami saulaini smiekli un čalošana. Dalībnieki pulcējās bariņos un gatavojās startiem.  Vienā komandā ir 10 dalīnieki, kuri sartē 2x, 4x un 4-. Dalīnieki tiek izlozēti, tad paši sadalās pa laivu klasēm. Paralēli startam uz ūdens, komandas cīnās basketbola soda metienos, cenšās ātri un precīzi veikt stafetes uzdevumus, kā arī pārbauda savas zināšanas testā par airēšanu.

 Par sacensību uzvarētājiem kļuva komanda Nr.1, kuras sastāvā startēja:

    Irbe KANDE, Agnese ZAĶE, Ērika LĪNE, Rūdolfs BOKUMS, Mārtiņš ĻABIS, Aivis VILIČKA, Rūdolfs RUMBA, Mārtiņš POLIS, Ivo FRANKS, Tits Ralfs VERPAKOVSKIS

    

Airēšanas sezona ir aizvadīta, priekšā grūts un atbildīgs darba posms. Paldies organizatoriem par patīkamiem brīžiem un interesantām sacensībām!

Vēlam veiksmi, izturību, veselību gatavojoties nākošajai airēšanas sezonai!

 

   Danes regate
Apskatīt komentārus


14.10.2012

Danes regate

 Koku zariem iekrāsojoties sārtiem un lapām nesteidzīgi, bet nepielūdzami krītot uz dubļaini pielijušās zemes, mēs, airēšanas sporta skolas audzēkņi, kā jau katru gadu ierasts devāmies uz Lietuvas ostas pilsētu Klaipēdu, lai pārbaudītu savu sportisko formu 44. Danes regatē. Šogad sacensības Danes upē norisinājās no 13. - 14.oktobrim un tajās piedalījās vairāki desmiti sportisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Šī regate ir īpaši interesanta un savā veidā neierasta, jo upe ,kurā norisinās sacensības, ir izteikti šaura un līkumota, tāpēc distancē sportistiem vajadzēja pierādīt ne tikai savu fizisko sagatavotību, bet arī stūrēšanas iemaņas. Sportisti savus spēkus varēja pierādīt 4 laivu klasēs (1x,L1x,2-,L2-).

   Pirmās dienas sacensības sportistiem bija jāveic 3000m gara distance no atsevišķā starta, bet otrās dienas programmā dalībnieki pierādīja savu veiklību 500m sprinta distancē. Pirmās dienas rezultāti kalpoja kā starta protokols otrās dienas distancei un pirmie sešpadsmit sportisti un pirmās astoņas sportistes (pēc pirmās dienas rezultātiem) tika sakārtoti pa pāriem (pirmais ar pēdējo, otrais ar pirmspēdējo u.t.t.). Katra pāra uzvarētājs tika nākamajā kārtā, kur turpināja cīņu par uzvaru. Sportistes, kuras neiekļuva starp labākajām astoņām, un sportisti, kuri neiekļuva starp labākajiem sešpadsmit, 3000m distancē, turpināja sacensties no atsevišķā starta, cīnoties attiecīgi par 9. un 17. vietu. Arī šo vietu ieguvēji Danas regatē tika apbalvoti ar medaļām.

Latvijas sportisti sacensībās sevi parādīja no labākās puses un uzrādīja augstvērtīgus rezultātus. Diemžēl šajās sacensības daudziem sporta skolas audzēkņiem vajadzēja samierināties ar nepatīkamo 4.vietu, taču, nenoliedzami, tas turpmāk dos lielāku stimulu trenēties un varbūt jau nākamgad viņi stāvēs uz goda pjedestāla augstāka pakāpiena.  

 Izturību un spēku turpmākiem sasniegumiem!

                       

 MSĢ-SASS sportistu iegūtās medaļas

Zelts         Mārtiņš Ļabis (M1x,500m)

       Sudrabs   Mārtiņš Ļabis(M1x,3000m)

Autors: I.Rudzīte

 Foto: S.Bremze

 MSĢ SASS rudens karnevāls
Apskatīt komentārus


06.10.2012


SASS Rudens karnevāls.

          Karnevāls-prieka pilns pasākums,cilvēku fantāzijas realizējums un rotaļīgas atmosfēras vadītājs. Arī mēs - airētāji esam spējīgi vizualizēt savas kvēlākās idejas un parādīt citiem to, cik interesantas personas esam.

Gadu no gada sākoties zeltainajai rudens sezonai, katrs sākam rosīties, savā prātā, mēģinot atrast vislabāko, vissmieklīgāko, visradošāko tērpu savam uznācienam. Kā nekā visi vēlamies tikt atzīti par superīgākajiem!

Līdz šim mēs vienmēr esam iepriecinājuši gan trenerus, gan žūriju, gan arī paši sevi, pierādot, ka spējam būt atraktīvi multiplikāciju varoņi un citi zvēri, atliek tikai darboties un aiziet!

Sacensību programma krasi atšķiras no standarta '' varianta'', tai ir trīs daļas . Atklāšanas parāde iesākas ar savu tērpu un pašas komandas prezentāciju, kas lielākoties ilgst 1-2 minūtes. Turpmākajā norisē sportisti ne tikai sacenšas, parādot to, cik spēcīgi ir, bet arī airē sinhroni, tā ļaujot žūrijai novērtēt, cik saliedēta un saskaņota komanda ir. Katrā daļā tiesneši cītīgi vēro komandu, vērtējot sniegumu ar konkrētu punktu skaitu, tāpēc neveiksme kādā daļā neko nenozīmē, visas iespējas sevi parādīt no pašas labākās puses vēl nekur nav zudušas!

  Līdz pat šim gadam Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņi startēja ārpus konkurences, tomēr šogad arī viņiem tika dota iespēja sacensties ar SASS sportistiem.

                             

Pirmā vietā –       Mārtiņš Lankmanis un Ģirts Sokolovs.(SASS)  

                             

Otrā vietā – Marģers Krauja (MSĢ) un Lauris Berģis (SASS)

                               

Trešā vietā-Jānis Igo Niedzviedzis (MSĢ) un Ralfs Tits Verpakovskis (SASS)

 Meiteņu konkurencē

                         

    Pirmā vietā -  Lāsma Gricjus un Rebeka Stalidzāne(MSĢ)

                              

    Otrā vietā - Baiba Silicka un Agnese Kalniņa(MSĢ)

                                                  

      Trešā vietā –Katrīna Arāja un Agnese Salgus (SASS )

                           Žūrijas specbalvas izcīnīja:     

                                      

   Edgars Bilde un Ričards Vuškāns

                                   

    Paula Rūta Celmiņa un Jeļizaveta Simačeva

                     

 Lana Bračka un Agnese Zaķe

  Šogad sportisti sarindojušies šādā secībā, tomēr cerams, ka arī pārējie nenokar degunus, jo visi bijām, esam un būsim vislabākie, neatkarīgi no tā cik katram veicies. Mēs esam viena liela ģimene un viens priekš otra paši labākie un veiklākie! Lai turpmākā gada laikā jūsu prātus pārņem vēl ekstravagantākas idejas tērpiem un tad jau tiksimies nākošajā rudenī ar jaunu sparu! :)

Autore: R.Stalidzāne

Foto: S.Bremze

                                  

Baltijas jūras valstu kauss junioriem
Apskatīt komentārus


30.09.2012

Baltijas jūras valstu kauss junioriem.

 Šogad Baltijas jūras valstu kausā junioriem Latviju pārstāvēja 7 sportisti (4 komandas) – 6 no MSĢ un 1 no SASS. Aptuveni 3 nedēļas pirms paša kausa, kas notika 28.-30. septembrī Krušvicā (Polijā), visi airētāji, kuri kā iespējamie kausa dalībnieki bija pieteikušies kvalifikācijai, sacentās savā starpā. Kvalifikācijas sacensībās visi pieteiktie atbilstošās vecuma grupas sportisti sacentās pašu izvēlētajās laivu klasēs. Tā kā katru no dalībvalstīm drīkstēja pārstāvēt 1 komanda katrā laivu klasē, tad kvalificējošais noteikums bija labākā laika uzrādīšana savā laivu klasē...Protams, kausā sportisti piedalījās tajās pašās laivu klasēs, kuras pārstāvēja kvalifikācijā.

Man bija tas gods piedalīties Baltijas jūras valstu kausā junioriem kā SASS pārstāvei. Šajā rakstā, protams, pausts ir tikai mans viedoklis un skatījums, taču es centīšos būt objektīva J.

Polijā mēs (Latvijas pārstāvji) ieradāmies dienu pirms sacensību sākuma, lai varētu sagatavot laivas un iemēģināt distances ūdeņus divos nelielos treniņos uz vietas. Starp un pēc treniņiem tikām aizvesti uz kempingu, kas uz pāris dienām kļuva par mūsu mājām.

Sacensībām bija atvēlētas 2 dienas, kuru laikā katrs savā komandā (1x gadījumā arī vienatnē) veicām 1.dienā divas 2000 m distances, bet otrajā - divas 500 m distances (ieskaitot priekšbraucienus). Kā jau starptautiskās sacensībās pieklājas bija arī svinīga sacensību atklāšana ar parādi un daudzu amatpersonu uzrunām, kas no poļu valodas tika tulkotas arī angliski. Apbalvošana notika 2.dienā uzreiz pēc katra fināla A bruciena. Šogad diemžēl neviens no mūsējiem uz goda pjedestāla nenonāca L...

1.dienas vakarā visiem (neatkarīgi no iegūtajām vietām) notika ballīte J. Bija dejas (vakara „nagla”- PSY- „Gangam style”) un ēdiens, taču pats svarīgākais – laba sabiedrība. Kad mums jau bijām piekusuši no dejošanas, devāmies pie cittautiešiem papļāpāt. Tajā vakarā iepazināmies ar bariņu krievu, kas bija sajūsmināti par to , ka spējam ne tikai saprast viņu valodu, bet arī dažus vārdus pateikt krieviski... Vēlāk vēl paspējām pārmīt dažus vārdus ar norvēģiem. Norvēģi pat palūdza mums iemācīt viņiem dažus vārdus latviski... Nākamajā dienā sveicinājām visus, ar kuriem bijām runājuši iepriekšējā vakarā. Īsts internacionālas draudzības veidošanas pasākums!

Neiztikām bez veikalu apmeklējumiem, jautrības un garšīgas paēšanas (baroja labi) . Viss pasākums bija ļoti interesants. Atpakaļceļā paspējām pat „patēlot tūristus” Toruņā. Tagad trenēšos īpaši centīgi, lai varētu mēģināt ko līdzīgu izbaudīt atkārtoti... J

Autors: A.RozenvaldeLR čempionāts sprintā
Apskatīt komentārus


08.09.2012

   Latvijas Republikas čempionāts sprintā!

            Sestdien, 8. Septembrī, norisinājās Latvijas Republikas čempionāts sprintā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma, šogad sacensības norisinājās Jelgavā. Sportisti sākumā par to nebija īpaši lielā sajūsmā , bet nācās ar to samierināties. Čempionāta laikā laikapstākļi bija labvēlīgi, un sacensības norisinājās veiksmīgi un bez lielas aizķeršanās. Sacensības, kā jau parasti, notika divās kārtās. Pirmajā kārtā sportisti mērojās spēkiem 500m distancē ar atsevišķu startu, bet otrajā labākie sešpadsmit duelējās 250m distancē par medaļām, bet  tie, kuriem neveicās ar kvalificēšanos, brauca 250m ar atsevišķu startu. Visātrākie sprinteri šogad :

                               Jānis Timofejevs – vieninieks vīriešiem

           

                                   Elza Gulbe – vieninieks sievietēm


        Renārs Lasks un Kārlis Bileskalns – bezstūrmaņa divnieks vīriešiem

 Laila Rozīte un Kristīne Jakubone – bezstūrmaņa divnieks sievietēm

 „Bij labi, bij labi”, tā par šim sacensībām izteicās 7.vietas ieguvējs vīriešu konkurencē Klāvs Reitmanis. Kopumā visi sportisti bija apmierināti ar sacensībām, bet laivinieki cer, ka nākamajā gadā „sprintiņš” norisināsies tepat  Jūrmalā.

Autors: Marģers Krauja

Foto: Sandra Bremze

 LR čempionāts junioriem ''B''
Apskatīt komentārus


05.08.2012

 Latvijas Republikas čempionāts airēšanā

junioru "B" grupā.

         2012.gada 3. – 4. augustā Priedines distancē junioru “B” vecuma grupas pārstāvji (1996.gadā dzimušie un jaunāki) no visas Latvijas cīnījās par čempionu tituliem dažādās laivu klasēs.

 Šajās sacensībās visi dalībnieki centās sevi pierādīt 1500m distancē, nevis klasiskajā 2000m distancē. Šogad meitenes cīnījās 3 laivu klasēs (1x, 2x, 4x) un puiši 5 (1x, 2x, 4x, 2-, 4-).

 Katrā laivu klasē pirmās 3 vietas izcīnījušie sportisti sacensību norises 2. dienā tika apbalvoti. Medaļas saņēma arī vairāki no "SASS" jauniešiem, kas liela daļa startēja pat vairākās laivu klasēs. No SASS pārstāvjiem uz goda pjedestāla kāpa Katrīna Arāja (4x - 2.vieta), Kristīne Brence (4x - 3.vieta), Andra Brinkmane (4x - 3.vieta), Vineta Buša (4x - 3.vieta),

                

                         Anna Karasa (1x - 2.vieta, 2x - 1.vieta, 4x - 2.vieta),

Anna Līne (4x - 3.vieta), Ērika Līne (2x - 3.vieta, 4x - 1.vieta),

                                                      Anita Rozenvalde (1x - 1.vieta, 2x - 3.vieta, 4x - 1.vieta),

 Jeļizaveta Simačeva (2x - 1.vieta, 4x - 2.vieta), Rebeka Stalidzāne (4x - 2.vieta), (Lauris Berģis (4x - 3.vieta),                                                  

                            4x Edgars Brīvkalns, Mārtiņš Polis, Tits Ralfs Verpakovskis, Ivars Zaumanis

 Edgars Brīvkalns (2x - 1.vieta, 4x - 1.vieta),   Kazimirs Meļiausks (2- - 1.vieta, 4- - 1.vieta) , Rolands Pavlovs (4x - 3.vieta), Artūrs Pirogovs   (4x - 3.vieta), Dāvis Rudzītis (4- - 1.vieta),

                             

2- Reinis Viljams Rutks, Kazimirs Meļiausks            

Reinis Rutks (2- - 1.vieta, 4- - 1.vieta), Ģirts Sokolovs (4x - 3.vieta), Ralfs Verpakovskis (2x - 2.vieta, 4x - 1.vieta), Ričards Vuškāns (4- - 1.vieta)

                              

Ivars Zaumanis (2x -1.v., 4x - 1.v.)                           

Sacensību gaitā SASS audzēkņi sacentās ne tikai viens ar otru, bet arī ar citu sporta skolu audzēkņiem. Sporta sacensības ir lieliska iespēja iepazīt gan sevi, gan savus vienaudžus un domubiedrus, sadarboties komandā un galu galā aktīvi pavadīt laiku. Ceram, ka tuvākajā laikā mūsu, airētāju, skaits palielināsies, lai sacensību atmosfēra būtu spraigāka un vēl interesantāka.

Junioru "B" čempionāts tika iemūžināts arī fotoattēlos, taču visaizraujošākais sacensībās ir emocijas, kuras izjust var tikai piedaloties sacensību procesā...                                                                                          

 Autors: Anita Rozenvalde             

 Foto: Sandra Bremze

 MSĢ SASS I izlaidums
Apskatīt komentārus


04.08.2012

Specializētās airēšanas sporta skolas izlaidums.   

 

Mēs – Lielupes ūdeņos norūdītie – saucam sevi par airētājiem.

2012.gada 4.augusts vēsturē ieies kā sākums, cerams, ikgadējai un neatņemamai sporta skolas tradīcijai- Specializētās airēšanas sporta skolas izlaidums.       Izlaidums norisinājās Specializētās airēšanas sporta skolas teritorijas lielajā zālē, kur, palūkojoties caur lielo logu un raugoties uz Lielupi, absolventi varēja atsaukt atmiņās ne vien smagos treniņus un mokošās sacensības, bet arī gandarījuma, prieka un sajūsmas pilnos mirkļus. Apvienojot šī un iepriekšējā gada absolventus, šogad sporta skola piešķīra apliecības 25 airētājiem: 22 sportisti  saņēma profesionālās ievirzes programmas apliecības, bet vēl jo vairāk vēlējāmies uzsvēt, ka absolveltu vidū bija arī 3 tādi cilvēki,kas saņēma apliecības par augstāko sporta meisterību. Kādam airēšana bijusi tikai neliela daļa dzīves, citam liela daļa, bet kādam visa dzīve, tādēļ airēšanas sporta skola vēlējās šos sportistus apbalvot ar greznu izlaidumu, ko būs vērts atcerēties kā vienu no priekpilnajiem momentiem iz airēšanas dzīves.

Gan absolventi, gan treneri, vadība un organizatori jūtas gandarīti par padarīto darbiņu, un cer, ka šī tradīcija dzīvos līdz ar airēšanas entuziastiem un Specializētās airēšanas sporta skolu.  Paldies vadībai par atsaucību, treneriem par pūlēm un organizatoriem par lielo apņēmību un ieliktajām pūlēm  izlaiduma organizēšanā!   

 

 Absolventu saraksts:

MT-7

ASM

Smaiļošana un kanoe airēšana:

     Marta Kondratova

     Paula Kondratova

Airēšana

    DAIRIS ADAMAITIS

    BRUNO BAŠĶERS

    LIENE STUBEROVSKA

 

Airēšana

    DANIELS ALTENBURGS

    JĀNIS ANTONS

    Kārlis bude

    EDIJS ČISSAMBOT

    ALISE GAU

    TOMS JURĢIS IVANOVS

    MĀRTIŅŠ LANKMANIS

    JĀNIS LAZDĀNS

    AINĀRS ĻAKSA-TIMINSKIS

   KRISTĪNE MELLUPE

    IVANS MIHAILOVS

    LINDA MIĶELSONE

    ARTA NIEDRA

    PĒTERIS OZOLS

    ZANE PUTNIŅA

    ILZE RUDZĪTE

    RŪDOLFS RUMBA

    RAITIS RUTKS

    AGNESE SALGUS

    JULJANS SLABKO

 Autors:  Arta  Lēruma                       

Foto: Sandra Bremze                                                                                                                                             

  


Arhīvs
2018 (4)   
2017 (27)   
2016 (29)   
2015 (21)   
2014 (41)   
2013 (56)   
2012 (7)   

Specializētā airēšanas sporta skola


Vikingu iela 6
Jūrmala, Latvija
LV-2010, +371 6775 1910
andzelika.krumina@msg.edu.lv sass@msg.edu.lv

<< Jūnijs 2019 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

 

 


Visas ziņas